SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017 Vítěz PMEZ veteránů 2016, 2018 a 2019

Premium obhájilo titul Mistra ČR v kategorii veteránů

<14.3.2016> Sáloví fotbalisté SC Premium Stonava obhájili titul Mistra ČR veteránů (věkové kategorie 40+). Finálový turnaj se konal v sobotu v Havířově a kromě Premia se turnaje účastnily týmy BT Ježek Praha, Chemcomex Praha, SK SICO SC Jilemnice, J. K. Trans Varnsdorf a SK Jílové.

Hned v prvním utkání ve skupině se Premium utkalo v repríze loňského finále s velice silným týmem Jilemnice, který přijel posílen o čtveřici slovenských legionářů v čele s bývalým hráčem Premia Jaroslavem Súkeníkem. Velmi vyrovnané utkání rozhodla ve prospěch Premia jediná branka, kterou vstřelil René Kilnar.

"Do utkání jsme vstupovali s respektem k síle soupeře, který se proti loňsku posílil o slovenské legionáře v čele s naším bývalým hráčem J. Súkeníkem. Utkání bylo velmi vyrovnané a naše tři úvodní šance zůstaly nevyužity. Čekalo se, kdo udělá první větší chybu. Nakonec se nám podařilo vstřelit gól po spolupráci Goje s Kilnarem. Poté jsme důsledně bránili a čekali na brejky. Hrála se krásná sálovka, která se divákům musela líbit. Bylo to pro nás velmi důležité vítězství", řekl k prvnímu utkání trenér Premia Roman Pich.

Ve druhém utkání ve skupině se Premium utkalo s týmem BT Ježek Praha. V prvním poločase drželi Pražané s Premiem krok, jedinou branku Premia vstřelil v závěru prvního poločasu Goj. Po přestávce se však výkon Premia výrazně zlepšil a Ježek už tlaku domácího týmu nestačil čelit a skóre postupně narůstalo až na konečných 7:0.

"Utkání jsme od začátku měli pod kontrolou a postupně jsme se prosadili i střelecky. Učinili jsme tak druhý krok k obhajobě titulu", řekl k zápasu Roman Pich.

V semifinále čekal na Premium stejný soupeř jako loni, dvojnásobný mistr ČR z let 2013 a 2014, tým SK Jílové. Jako první se prosadili hosté, které poslal do vedení Michalec. Premiu se podařilo otočit skóre na 3:1, ale v poslední vteřině prvního poločasu zápas zdramatizoval svou druhou brankou Michalec. Ve druhém poločase Premium svůj náskok pojistilo dalšími dvěma brankami a dovedlo zápas do vítězného konce.

"Nechtěli jsme nic podcenit a vycházeli jsme ze zajištěné aktivní obrany. Dostali jsme ovšem první gól po nešťastném odrazu míče od našeho hráče do vlastní sítě. Museli jsme vytáhnout obranu a být aktivnější, což se ukázalo jako dobrá volba a postupně jsme se začali prosazovat. Soupeř byl v obraně velmi dobře organizován a brankář doslova čaroval. Ale nakonec jsme ten třetí krok zvládli", uvedl k semifinálovému zápasu Roman Pich.

I finále mělo stejné obsazení jako loni. Premium se znovu utkalo s týmem Jilemnice, která však proti loňskému roku měla mnohem silnější tým. Zcela vyrovnané utkání bylo dlouho bezbrankové. První branku vstřelil až ve 20. minutě domácí Rozhon. Minutu poté však nádhernou střelou vyrovnal nejlepší hráč soupeře Súkeník. Rozhodnutí padlo ve 26. minutě, kdy vrátil Premiu vedení Malý. Jilemnice proti brance vehementně protestovala, neboť dle mínění hostů rozhodčí těsně před jejím dosažením přerušili hru. Rozhodčí nicméně branku uznali a ztráty koncentrace hostí využil o minutu později Kilnar a zvýšil na 3:1. Premium si poté již vedení pohlídalo a obhájilo tak mistrovský titul.

Trenér Roman Pich k finálovému zápasu řekl: "Finále bylo tím pravým vyvrcholením, kdy oba týmy hrály jako v dobách své největší slávy. Říkal jsem si, že kdo dá první gól, vyhraje celé utkání. Proto bylo velmi důležité zodpovědně bránit a snažit se proměnit šance. Prosadili jsme se jako první a to nás mělo nakopnout, ovšem do minuty bylo vyrovnáno po asi nejhezčí akci celého mistrovství v podání Jara Súkeníka. A byli jsme opět na začátku, ale soupeř měl v této chvíli psychicky navrch. Naštěstí jsme se dokázali prosadit i podruhé, ačkoliv situace, ze které branka padla, byla sporná. Závěr utkání byl velmi dramatický, kdy se mohl prosadit jak jeden, tak druhý tým. Štěstí stálo na naší straně a po vstřelení třetí branky bylo o naší výhře již prakticky rozhodnuto. Podařilo se nám obhájit loňské vítězství a jsme neskutečně šťastní. Děkuji všem hráčům, sponzorům a celému realizačnímu týmu, který se podílel na organizaci celého mistrovství, za odvedenou práci. Nyní nás čeká příprava na červnový PMEZ, ve kterém bychom nechtěli udělat ostudu a důstojně reprezentovat obec Stonava a českou sálovku."

Premium získalo také jednu individuální cenu. Nejlepším střelcem turnaje se stal s 5 brankami René Kilnar. Nejlepším hráčem turnaje byl zcela po zásluze vyhlášen Jaroslav Súkeník z Jilemnice a nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Zdeněk Pekař z SK Jílové.

Turnaji přihlížela i velmi solidní divácká kulisa, finálový zápas navštívilo cca 130 diváků. Přítomno bylo mnoho bývalých hráčů i funkcionářů z Moravskoslezského kraje. "Moc rádi jsme se setkali s bývalými hráči, funkcionáři a fanoušky, kteří se přišli na tento turnaj podívat (Saša Kain, Karel Pastrňák, Jura Kodenko atd.)" řekla po turnaji delegátka ČFSF Miloslava Suchánková. 

Výsledky a tabulka skupiny A

Chemcomex Praha - J. K. Trans Varnsdorf   7:0 (5:0)

Chemcomex Praha - SK Jílové   3:0 (2:0)

J. K. Trans Varnsdorf - SK Jílové   2:5 (2:3)

1. Chemcomex Praha 2 2 0 0 10:0 6
2. SK Jílové 2 1 0 1    5:5 3
3. J. K. Trans Varnsdorf 2 0 0 2       2:12 0

 

Výsledky a tabulka skupiny B

SC Premium Stonava - SK SICO SC Jilemnice   1:0  (1:0)

Branka: Kilnar (12.)

SK SICO SC Jilemnice - BT Ježek Praha   4:4 (3:4)

SC Premium Stonava - BT Ježek Praha   7:0  (1:0)

Branky: Goj (11.), Kubeš (17.), Kolář (20.), Kilnar (22.), Malý (23.), Rozhon (28.), Hladík (29.)

 

1. SC Premium Stonava 2 2 0 0    8:0 6
2. SK SICO SC Jilemnice 2 0 1 1    4:5   1
3. JK Trans Varnsdorf 2 0 1 1      4:11     1 

Semifinále

Chemcomex Praha - SK SICO SC Jilemnice   1:4 (1:2)
SC Premium Stonava - SK Jílové   5:2  (3:2)

Branky: Kilnar 2 (4. a 9.), Malý (5.), Hladík (17.), Goj (28.) - Michalec 2 (2. a 15.)

 

 

Copyright © 2015 SC Premium Stonava