SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017 Vítěz PMEZ veteránů 2016, 2018 a 2019

Premium veteránský titul neobhájilo, ve finále podlehlo v penaltovém rozstřelu Chemcomexu Praha

SC Premium Stonava - Vicemistr ČR 2018<18.3.2018> Sáloví fotbalisté SC Premium Stonava na čtvrté vítězství v řadě nedosáhli. Titul Mistra ČR veteránů (věkové kategorie 40+) vybojoval tým Chemcomexu Praha, který byl po dramatické finálové bitvě šťastnější v penaltovém rozstřelu. Premium i tak potvrdilo svou vysokou kvalitu, během čtyř let neprohrálo v řádné hrací době jediné utkání. Finálový turnaj MČR se konal v sobotu v Berouně a kromě Premia se turnaje účastnily týmy BT Ježek Praha, Chemcomex Praha, SK SICO SC Jilemnice, JK Trans Varnsdorf a SK Jílové.

Premium mělo velmi těžkou základní skupinu. V prvním utkání se utkalo s týmem SK Jílové, se kterým jde vždy o velmi vyrovnaná utkání.  Utkání pro Premium nezačalo dobře. Už ve 2. minutě se ocitl sám před brankářem Mellerem Malát a vstřelil úvodní branku utkání. Premium se poté pochopitelně tlačilo do útoku, ale dobré šance Rončky, Malého a Goje zmařil brankář Pekař. Až ve 12. minutě brankář Jílového kapituloval po tečované střele Malého. Šance si ale vypracovalo i Jílové, ale střelu Ženíška Meller vyrazil a Rangl, který se ocitl zcela sám před brankářem Premia branku těsně přestřelil. Ve druhém poločase se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu. Čermákovu velkou šanci zmařil brankář Meller a Ranglova nebezpečná hlavička těsně minula branku Premia. Největší šanci Premia zmařil neuvěřitelným zákrokem brankař Pekař, když vyrazil dorážku Popelky takřka z brankové čáry. I díky skvělým brankářům skončilo utkání nerozhodně 1:1 a následoval penaltový rozstřel o druhý bod. Ten nakonec vyhrálo Premium 1:0, když rozhodující branku vsřelil Oldřich Malý. Před ním neuspěl na straně Premia Hanus, který netrefil branku, a na straně Jílového neuspěli Malát, který také netrefil branku, a Příhonský, jemuž střelu brankář Meller vyrazil. Rozhodující penaltu Oldřicha Malého si můžete prohlédnout zde.

Trenér Premia Roman Pich zhodnotil zápas takto: "V naší těžké skupině jsme  v prvním utkání narazili na velmi kompaktní a dobře fyzicky připravený tým Jílového, který jsme v loňském semifinále porazili až po velkém boji. Na tak malém hřišti je velmi důležité, kdo vstřelí úvodní branku utkání. Od tohoto faktu se pak odvíjí následná hra, která skýtá buďto výhody či nevýhody. Bohužel jsme v tomto zápase museli dotahovat vedení soupeře a ač bylo na naší straně hlavně v úvodu utkání dostatek šancí, vstřelit branku se nám podařilo jen jednou a zápas tak skončil remízou. Při nerozhodném výsledku se kopou penalty a vítězný tým získává dva body. Přálo nám štěstí a Tomáš Meller druhou penaltu chytil. To se později ukázalo jako velmi důležité pro naše vítězství ve skupině, které nám zaručilo papírově slabšího soupeře v semifinále."

Ve druhém utkání ve skupině se Premium utkalo s Jilemnicí. Karty byly rozdány jasně, Premium potřebovalo k postupu získat minimálně bod, dva body byly potřeba k vítězství ve skupině a naopak porážka by znamenala poslední místo ve skupině a utkání o 5. místo. Po opatrném úvodu se jako první prosadil opět soupeř. V 8. minutě nejprve brankář Meller vyrazil těžkou střelu na roh a po jeho rozehrání Schauer otevřel skóre utkání. Ve 12. minutě mohl srovnat Horáček, ale místo střely ještě hledal přihrávkou spoluhráče a z šance nebylo nic. O minutu později ale už bylo vyrovnáno, když se Hladík nerozpakoval a odražený míč napálil do sítě jilemnické branky. Úvod druhého poločasu naopak vyšel Premiu. V 17. minutě vstřelil po krásné akci Hanus druhou branku Premia a zdálo se, že Premium uchopí vývoj utkání pevně do svých rukou. To se ale nestalo, Premium nedokázalo vstřelit uklidňující třetí branku a až do konce utkání to bylo velké drama. Největší šanci Jilemnice k vyrovnání měl ve 25. minutě Havel, který šel sám na brankáře Mellera, ale ten mu skvělým zákrokem doslova sebral míč z nohy. Premium těsné vedení nakonec udrželo a vyhrálo svou základní skupinu.

Trenér Premia Roman Pich zhodnotil zápas takto: "Ve druhém utkání naší skupiny jsme nastoupili proti Jilemnici, která byla již dvakrát naším finálovým soupeřem. Opět jsme prohrávali 1:0 a museli dobývat jilemnický val. Po těžkém boji se nám podařilo skóre otočit na naší stranu a zvítězit nejtěsnějším rozdílem 2:1."

V semifinále se Premium střetlo s pořádajícím týmem BT Ježek Praha. Vstup do utkání tenkrát Premiu vyšel náramně. Ve 2. minutě otevřel skóre utkání Horáček, který se trefil tvrdou ranou k tyči. O čtyři minuty později zvýšil Hanus na 2:0. Rozhodující úder zasadilo Premium svému soupeři v závěru prvního poločasu, kdy se v 11. minutě podruhé prosadil Hanus a o minutu později vstřelil po skrumáži před brankou čtvrtou branku Premia Neuman. Ve druhém poločase si Premium hlídalo náskok, který po krásné akci na jeden dotek zužitkoval Hladík pátou brankou. V závěru utkání, které bylo především ze strany soupeře velmi tvrdé, už Premium šetřilo své klíčové hráče a v pohodě dovedlo zápas do vítězného konce, navíc s čistým kontem. 

Trenér Premia Roman Pich zhodnotil zápas takto: "V semifinále jsme narazili na zdánlivě lehčího soupeře, tým Ježku Praha. Slovo zdánlivě uvádím záměrně, neboť Ježci nahrazovali futsalovost důrazem, který v některých momentech hraničil až s brutalitou. Naštěstí jsme tentokrát hned v úvodu vstřelili dvě branky a tím otupili vůli soupeře. I ve druhém poločase jsme se střelecky prosadili a dovedli tak PREMIUM STONAVA  do čtvrtého finále za sebou."

Ve finále se Premium utkalo se svým odvěkým rivalem Chemcomexem Praha. Úvod utkání byl tradičně opatrný, nikdo nechtěl udělat chybu. Skóre utkání otevřel v 11. minutě Chemcomex, když Šnídl unikl po pravém křídle a tvrdou střelou po zemi k tyči překvapil brankáře Mellera. Za pár vteřin ale vyrovnáno, když se v brankovišti soupeře prosadil Goj a vyrovnal na 1:1. Do konce prvního poločasu se již žádnému týmu branku vstřelit nepodařilo, do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu. V úvodu druhého poločasu Premium chybovalo v útočné fázi a Chemcomex tuto hrubou chybu nekompromisně potrestal, když rychlý brejk Šnídl přetavil v druhou branku. Premiu se ale znovu podařilo poměrně rychle vyrovnat. Dvě minuty po vedoucí brance Chemcomexu vyrovnal krásnou střelou od tyče Popelka. Za další dvě minuty mohl dostat Premium poprvé do vedení Goj, ale tvrdou střelou z hranice brankoviště trefil brankáře Fantu do hlavy. Branka z toho nebyla, ale brankář Fanta byl velmi otřesen a chvíli to vypadalo, že zápas nebude schopen dohrát. Nakonec se do branky vrátil a  zachránil tak Chemcomex před nepříjemnou situací, kdy by musel jít do branky chytat hráč z pole. V posledních minutách utkání Premium svého soupeře zatlačilo, chtělo zápas rozhodnout v řádné hrací době. Ve 29. minutě chytil brankář Fanta střelu Hanuse a chvíli poté měl velké štěstí, když se další střela Hanuse odrazila od břevna jeho branky! Chemcomex nakonec závěrečný tlak Premia ustál a vyrovnané utkání vysoké úrovně skončilo remízou. O titulu mistra ČR se tak muselo rozhodnout při střelbě pokutových kopů, při nichž byl šťastnějším týmem Chemcomex, který penaltový rozstřel vyhrál 4:3 a získal svůj premiérový titul mistra ČR v kategorii veteránů. Průběh penaltového rozstřelu byl následující:

Rajnoch – 1:0 (video)

Hanus – 1:1 (video)

Kment – 2:1 (video)

Malý – 2:2 (video)

Stejskal – 3:2 (video)

Neuman – 3:3 (video)

Šnídl – 4:3 (video)

Goj – 4:3 (video)

Trenér Premia Roman Pich zhodnotil zápas takto: "Ve finále na nás čekal odvěký rival z dob našeho prvoligového působení, který tentokrát postavil silný kompaktní tým posílený o čerstvého a stále aktivně futsalově hrajícího Petra Šnídla, který celý finálový turnaj podával vynikající výkony a podle mého mínění byl jeho nejlepším hráčem. Znovu se opakoval stejný scénář a inkasovali jsme jako první. Ovšem naše odpověď v podobě vyrovnání byla naštěstí blesková a vlila optimismus na naše kopačky. Hra byla taktická a čekalo se chybu soupeře nebo na to, jestli někdo vezme zodpovědnost na sebe a zkusí se individuálně prosadit. A právě tímto rozdílovým hráčem byl Petr Šnídl, ale i na jeho druhou branku jsme našli odpověď a znovu jsme vyrovnali. Nechtěli jsme se spokojit s remízou a v úplném závěru jsme soupeře přitlačili v jeho obranném pásmu a po pěkné akci to už už vypadalo na gól, leč míč skončil na břevně a tak došlo opět na penalty. K tomu, že o mistrovském titulu rozhodují penalty bych chtěl říct, že mi toto pravidlo připadá protisportovní a není odrazem kvality hry, kde musí rozhodnout, fyzické, psychické a taktické prvky jednotlivých týmů v daný moment jen a jen na hřišti. Penaltový rozstřel rozhoduje náhoda. Stálo by zato přehodnotit propozice finálového turnaje a minimálně vyvolat diskuzi na téma - zdali po nerozhodném výsledku finálového utkání třeba po krátké pauze nepokračovat 10 minutovým prodloužením.“

Premium získalo také jednu individuální cenu. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jaroslav Goj. Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Zdeněk Pekař z SK Jílové. Nejlepším střelcem turnaje se s pěti brankami stal Petr Šnídl z Chemcomexu Praha.

 

Výsledky a tabulka skupiny A

BT Ježek Praha – JK Trans Varnsdorf   6:2 (2:2)

Chemcomex Praha - BT Ježek Praha   4:1 (4:1)

JK Trans Varnsdorf - Chemcomex Praha   3:7 (1:4)

1. Chemcomex Praha 2 2 0 0  11:4 6
2. BT Ježek Praha 2 1 0 1     7:6 3
3. JK Trans Varnsdorf 2 0 0 2      5:13 0
SK Jílové – SK SICO Jilemnice   4:2 (2:1)
SC Premium Stonava - SK Jílové   1:1  (1:1), na penalty 1:0

Branky: Malý (12.), rozhodující penalta Malý – Malát (2.)

SK SICO Jilemnice - SC Premium Stonava   1:2  (1:1)

Branky: Schauer (8.) - Hladík (13.), Hanus (17.)

1. SC Premium Stonava 2 1 1 0 3:2
2. SK Jílové 2 1 1 0  5:3
3. SK SICO Jilemnice 2 0 0 2 3:6


 

Semifinále

 Chemcomex Praha - SK Jílové  6:0 (1:0)
SC Premium Stonava - BT Ježek Praha   5:0  (4:0)

Branky: Hanus 2 (6. a 11.), Horáček (2.), Neuman (12.), Hladík (20.)

 

 

Copyright © 2015 SC Premium Stonava