SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017 Vítěz PMEZ veteránů 2016, 2018 a 2019

Premium na MČR veteránů opět stříbrné

SC Premium Stonava - Vicemistr ČR 2019<17.3.2019> Opakovala se rok stará historie. Sáloví fotbalisté SC Premium Stonava ve finále MČR veteránů (věkové kategorie 40+) po navlas stejné remíze 2:2 znovu prohráli penaltový rozstřel s Chemcomexem Praha a získali tak jen stříbrné medaile. Premium opět potvrdilo svou vysokou kvalitu, stále se za 5 let nenašel v ČR ani v Evropě tým, který by Premium v řádné hrací době dokázal porazit. Proti stále mladším soupeřům je to však rok od roku těžší.

Finálový turnaj MČR se konal v sobotu ve Varnsdorfu a kromě Premia se turnaje účastnily týmy Chemcomex Praha, SK SICO SC Jilemnice, Sokol Děčín-Bělá, SK Jílové a domácí JK Trans Varnsdorf. Turnaj byl pořadatelským týmem velmi dobře připraven, měl z pořadatelského hlediska vysokou úroveň, za což patří všem pořadatelům poděkování.

Premium mělo letos velké problémy se sestavou, v závěrečném turnaji tak nebylo v optimálním složení. Citelně chyběli především Popelka a nejlepší hráč a střelec loňského PMEZ i MČR Hanus.

V prvním utkání v základní skupině se Premium utkalo s týmem SK Jílové. Jako každý souboj s tímto soupeřem to byl i tentokrát velmi vrovnaný a těžký zápas. Premium utkání nezačalo příliš dobře, úvodní velkou šanci spálil Hladík, který chtěl přehodit vybíhajícího brankáře, ale přestřelil i branku, jinak si Premium žádnou vážnější brankovou příležitost v prvním poločase nevytvořilo. Naopak v 9. minutě si pohrál s celou obranou Premia i s brankářem Mellerem Čermák a dostal Jílové do vedení. Premiu se podařilo vyrovnat až ve 20. minutě, kdy se hezky uvolnil Speierl a prostřelil soupeřova brankáře. Jenže neuběhla ani minuta a Jílové opět vedlo, když se přesně trefil Gurega. Premium ale nakonec zápas dokázalo překlopit na svou stranu. Nejprve ve 24. minutě Malý proměnil v branku krásnou přihrávku před prázdnou branku od Hladíka a ve 27. minutě rozhodl o vítězství Premia svou druhou brankou v utkání Speierl. Jílové už vyrovnat nedokázalo a Premium tak vybojovalo vítězství 3:2.

Trenér Premia Roman Pich zápas zhodnotil následovně: "Věděli jsme, že úvodní zápasy nám moc nejdou a rozjíždíme se velmi pozvolna, což se potvrdilo i s týmem Jílového. Ziskem tří mistrovských titulů jsme se dostali do pozice favoritů a téměř každý soupeř od první minuty urputně brání a je zatažený na hranici 10m a když k tomu připočítáte menší rozměry hřiště, tak je velmi obtížné se přes takovýto val prosadit. Bořit je vždy jednodušší, než tvořit. Dalším našim mínusem byla absence dvou klíčových hráčů, kteří se zranili týden před finále. I tak hodnotím náš vstup do turnaje kladně, neboť jen silný tým dokáže otočit nepříznivý vývoj utkání na svou stranu."

Ve druhém utkání ve skupině se Premium utkalo s domácím Varnsdorfem a dokonale splnilo roli favorita. Už v osmé minutě vedlo po brankách kapitána Goje a Hladíka 2:0. Ve 12. minutě sice Beránek snížil na 1:2, ale Premium si náskok pohlídalo a v závěru utkání ho brankami Goje, Neumana a Malého ještě navýšilo na konečných 5:1. Premium tak vyhrálo svou základní skupinu bez ztráty jediného bodu a postoupilo do semifinále.

Roman Pich utkání zhodnotil velmi stručně: "V tomto utkání se projevila naše větší zkušenost. I když soupeř vstřelil kontaktní branku, v poklidu jsme kontrolovali hru a v závěru jsme vedení ještě navýšili."

V semifinále se Premium střetlo s týmem Sokol Děčín-Bělá. Soupeř se v základní skupině prezentoval výbornými výkony, když zdolal Jilemnici a jen těsně podlehl obhájci mistrovského titulu Chemcomexu Praha. A průběh semifinálového zápasu potvrdil, že Sokol bude pro Premium velice těžkým soupeřem. Ve vyrovnaném prvním poločase padla jediná branka a to do sítě Premia, když si v 11. minutě střelu Čapka srazil jeden z obránců Premia do vlastní sítě. Premium se snažilo o vyrovnání, ale soupeř velmi kvalitně bránil a nepouštěl Premium do brankových příležitostí. Vyrovnat se Premiu podařilo až ve 24. minutě, když Malý proměnil pokutový kop za faul na Goje na hranici brankoviště. Ve 28. minutě strhnul Neuman vedení na stranu Premia, když hlavou zužitkoval rohové vhazování a zdálo se, že Premium už si závěr utkání pohlídá. Jenže o minutu později Tauchman dokázal vyrovnat a v samotném závěru mělo Premium obrovské štěstí, když soupeř využil rychlý brejk, ale vstřelená branka padla sekundu po závěrečném klaksonu! Na řadu tak přišly pokutové kopy. Jejich průběh byl velmi dramatický a rozhodla až osmá série, kdy o vítězství Premia rozhodl proměněnou penaltou Kilnar, neboť po něm zahrávající hráč Bělé trefil tyč. Premium přitom bylo 2x na pokraji porážky, když po dvou neproměněných penaltách Premia mohli hráči Bělé zápas rozhodnout, ale v obou těchto kritických momentech Premium zachránil brankář Meller, když následné penalty soupeřům chytil!

Trenér Pich k utkání řekl: "Tým Bělé byl velice silným a houževnatým protivníkem a velmi těžce jsme se dostávali do šancí přes jeho tvrdou a dobře pozičně hrající obranu. Nešťastný gól, který jsme obdrželi, nás opět dostal do velmi nepříjemné situace, nicméně i tentokrát jsme ukázali svou sílu a zkušenost a otočili skóre na naši stranu. Zpětně si vyčítám, že jsem si po naší vedoucí brance nevzal oddechový čas, aby se tým uklidnil a soustředil se na udržení výsledku, protože o minutu později jsme nesmyslně napadali a po chybě jsme nabídli soupeři vyrovnání. Penalty jsou vždy loterií a tentokrát stálo štěstí při nás."

Ve finále se Premium utkalo s obhájcem mistrovského titulu Chemcomexem Praha. Úvod utkání Premiu vyšel, když hned v první minutě vstřelil úvodní branku utkání střelou z přímého kopu Goj. V následujícím průběhu zápasu Premium skvěle bránilo a nepouštělo Chemcomex k ohrožení své branky. Už se zdálo, že první poločas skončí těsným vedením Premia, ale ve 14. minutě hráči Premia při jednom útoku soupeře přestali hrát, protože Šnídl se s míčem dostal za brankovou čáru, což hned tři hráči Premia signalizovali rozhodčím zvednutou rukou, jenže Šnídl pokračoval ve hře, přihrál před branku Stejskalovi, který pohodlně vyrovnal, když mu nikdo z hráčů Premia, kteří v ten moment již nehráli, nekladl odpor. K údivu všech hráčů Premia byla branka uznána, protesty byly marné. Poločas tak skončil díky této sporné a možná neregulérní brance nerozhodně 1:1. V úvodu druhého poločasu jinak obranou Premia skvěle pokrytý nejlepší hráč soupeře Šnídl unikl po pravém křídle a našel před brankou volného Uhlíře, který dostal Chemcomex do vedení 2:1. Z toho se Pražané těšili pouze 5 minut, protože ve 23. minutě kapitán Goj vyrovnal na 2:2. I přes několik šancí na obou stranách už další branka nepadla, o titulu Mistra ČR tak, stejně jako před rokem, musel rozhodnout penaltový rozstřel. A ten dopadl tak, jako vždy s tímto soupeřem ve vyřazovacích bojích, tedy vítězstvím Chemcomexu. Rozstřel byl tentokrát velmi rychlý, neboť rozhodla hned první série, kdy nejprve Liška svou penaltu proměnil a poté Malý trefil jen tyč. Bohužel v tomto krutém systému není na opravu nárok, štěstí si Premium vybralo v semifinále a tentokrát se od Premia odvrátilo.

Roman Pich k utkání řekl následující: "Domnívám se, že jsme hráli dobře a dle stanovené taktiky. Klukům se nedá nic vytknout a zaslouží si velký dík za předvedený výkon. Dokonce si myslím, že jsme měli více brankových příležitostí. Pak je tady ještě moment, kdy jsme dostali branku poté, co míč byl zcela zřetelně za brankovou čárou a naši hráči včetně brankáře již přestali hrát. To by se ve finále rozhodčím nemělo stávat. No a penalty? K tomu jsem se vyjadřoval již loni a za svým názorem si pevně stojím. Finálové utkání by se mělo 5 minut prodlužovat a až poté by se měly kopat penalty, ovšem alespoň tři a ne jen po jedné. Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kdo se podíleli na přípravě a chodu celého týmu, obci Stonava a všem partnerům, kteří finančně podpořili náš tým. Jedeme dál. Před námi je zářijové PMEZ 40+ ve Španělsku a tímto směrem se nyní ubírají naše myšlenky."

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Šnídl z Chemcomexu Praha a nejlepším brankářem turnaje pak Josef Drahoňovský z JK Trans Varnsdorf. Nejlepšími střelci turnaje byli se 4 brankami Vítězslav Stejskal (Chemcomex Praha), Jaroslav Goj (SC Premium Stonava), Aleš Čermák (SK Jílové) a Radek Rojko (Sokol Děčín-Bělá).

 

Výsledky a tabulka skupiny A

Chemcomex Praha – SK SICO SC Jilemnice   7:2 (5:1)

Sokol Děčín-Bělá - Chemcomex Praha   3:4 (1:3)

SK SICO Jilemnice - Sokol Děčín-Bělá   2:4 (1:1)

1. Chemcomex Praha 2 2 0 0  11:5 6
2. Sokol Děčín-Bělá 2 1 0 1    7:6 3
3. SK SICO SC Jilemnice 2 0 0 2      5:13 0
SK Jílové – JK Trans Varnsdorf   4:1 (2:0)
SC Premium Stonava - SK Jílové   3:2  (0:1)

Branky: Speierl 2 (20. a 27.), Malý (24.) - Čermák (9.), Gurega (21.)

JK Trans Varnsdorf - SC Premium Stonava   1:5  (1:2)

Branky: Beránek (12.) - Goj 2 (5. a 20.), Hladík (8.), Neuman (27.), Malý (30.)

1. SC Premium Stonava 2 2 0 0 8:3
2. SK Jílové 2 1 0 1 6:4
3. JK Trans Varnsdorf 2 0 0 2 2:9


 

Semifinále

 Chemcomex Praha - SK Jílové  5:1 (2:0)
SC Premium Stonava - Sokol Děčín-Bělá   2:2  (0:1), na penalty 6:5

Branky: Malý (24.), Neuman (28.), rozhodující penalta Kilnar - Čapek (11.), Tauchman (29.)

 

 

Copyright © 2015 SC Premium Stonava