SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017 Vítěz PMEZ veteránů 2016, 2018 a 2019

 Premium obhájilo vítězství v Poháru mistrů evropských zemí veteránů

Futsal Havířov<29.9.2019> Sáloví fotbalisté Premia Stonava obhájili své loňské vítězství v Poháru mistrů Evropských zemí (PMEZ) ve futsalu - sálovém fotbalu v kategorii veteránů 40+. Turnaj se konal v Katalánském letovisku Lloret de Mar za účasti 6 týmů.

Premium bylo "nalosováno" do velmi těžké skupiny, kde mu soupeřem byli loňský finalista PMEZ Marakana Moskva a úřadující dvojnásobný mistr ČR Chemcomex Praha. Že byly skupiny rozděleny necitlivě vůči síle jednotlivých týmů bylo jasné ihned po oznámení losu a průběh turnaje to jen potvrdil. Kvalita týmů ve druhé skupině byla nižší a tři největší favorité turnaje se mezi sebou vzájemně střetli již v základní skupině a pro jednoho tak turnaj po základní skupině skončil, neboť ze základní skupiny postoupili do semifinále vždy jen dva nejlepší týmy. Premium ovšem prokázalo svou vysokou kvalitu a turnajem prošlo bez zaváhání.

V úvodním utkání se Premium střetlo se svým tradičním soupeřem Chemcomexem Praha. Chemcomex je dvojnásobným úřadujícím mistrem ČR z posledních dvou let, kdy ve finále 2x porazil Premium, ale v obou případech to bylo po nerozhodných výsledcích až po penaltovém rozstřelu. Tentokrát však Premium mělo k dispozici kvalitnější tým, než na MČR, a poměrně vyrovnané utkání po bezbrankovém poločase ve druhé půli rozhodlo ve svůj prospěch. Vítěznou branku vstřelil v 19. minutě nekompromisní střelou pod břevno Hanus a uklidňující druhou branku dal v předposlední minutě Súkeník, který vypíchl soupeři míč a svůj samostatný únik proměnil.

Ve druhém utkání se Premium utkalo se svým loňským finálovým soupeřem Marakanou Moskva. Díky šťastnému vítězství Marakany nad Chemcomexem v penaltovém rozstřelu měly oba týmy již postup ze skupiny zajištěn, mohly tak hrát v klidu pouze o nasazení do semifinále. Jako první se prosadili Rusové, když ve 4. minutě otevřel skóre Koreškov. Tato branka Premium probudila a za dvě minuty již Premium po brankách Hanuse a Vladyky vedlo. Za další dvě minuty přidal třetí branku Hladík a do poločasu Premium trefami Malého a Hanuse rozhodlo. Ve druhém poločase se průběh hry vyrovnal a branky padly už jen dvě. Nejprve Koreškov svou druhou brankou v utkání snížil na 5:2 a konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě zápasu Súkeník.

V semifinále se Premium střetlo s ukrajinským týmem Záporoží, který obsadil ve druhé skupině 2. místo. Zápas byl jednoznačnou záležitostí Premia, které od začátku do konce jasně dominovalo a nedalo soupeři žádnou šanci. Čestný úspěch soupeře zaznamenal ve 21. minutě Michailičenko až za stavu 8:0 pro Premium a tato branka pramenila spíše již z menší koncentrace Premia, než z kvality soupeře. Ve druhém semifinále si Marakana Moskva poradila s vítězem skupiny B Best of Praha 2:0.

Finálový zápas tak byl reprízou loňského finále. Premium se prosadilo hned v úvodu, kdy se na brankovišti prosadil Súkeník, jenže hned minutu poté vyrovnal Tatarkin na 1:1. Hrál se velmi vyrovnaný zápas a Rusové byli Premiu v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem. V poslední minutě prvního poločasu však Premium skvěle sehrálo rohové vhazování a Hanus hlavou poslal Premium do vedení. I ve druhém poločase pokračovala vyrovnaná bitva až do 20. minuty, kdy se po spolupráci se Sochou parádně trefil střelou z křídla Súkeník a zvýšil na 3:1. Když o minutu později Rusové v pokutovém území faulovali a Hanus nařízenou penaltu s přehledem proměnil, bylo o vítězství Premia prakticky rozhodnuto. Marakana již neměla sílu na obrat a v předposlední minutě ještě upravil skóre na konečných 5:1 pro Premium kapitán Goj.

 

Výsledky PMEZ veteránů kategorie 40+

 

Skupina A

Chemcomex Praha (ČR) - SC Premium Stonava (ČR)   0:2  (0:0)

Branky: 19. Hanus (Vladyka), 29. Súkeník

 

Marakana Moskva (Rusko) - Chemcomex Praha (ČR)   1:1  - penalty 3:2

 

 SC Premium Stonava (ČR) - Marakana Moskva  (Rusko)    6:2  (5:1)

Branky: 5. Hanus (Malý), 6. Vladyka (Levčík), 8. Hladík (Goj), 13. Malý (Hanus), 14. Hanus (Malý), 30. Súkeník (Malý) - 4. a 26. Koreškov

 

Tabulka skupiny A

1. SC Premium Stonava (ČR) 2 2 0 0 0    8:2 6
2. Marakana Moskva (Rusko) 2 0 1 0 1    3:7 2
3. Chemcomex Praha (ČR) 2 0 0 1 1    1:3 1


Skupina B

Best of Praha (ČR) - Lloret Esportiv (Španělsko)    6:4

Zaporožie (Ukrajina) - Best of Praha (ČR)    3:6

Lloret Esportiv (Španělsko) - Zaporožie (Ukrajina)    7:10

 

Tabulka skupiny B

1. Best of Praha (ČR) 2 2 0 0 0  12:7 6
2. Zaporožie (Ukrajina) 2 1 0 0 1    13:13 3
3. Lloret Esportiv (Španělsko) 2 0 0 0 2    11:16 0

 

Semifinále

Best of Praha (ČR) - Marakana Moskva (Rusko)    0:2

SC Premium Stonava (ČR) - Zaporožie (Ukrajina)   10:1  (6:0)

Branky: 4. Goj, 9. Vladyka (Malý), 9. Hladík (Goj), 11. Hanus, 12. Hanus (Hladík), 12. Hladík (Neuman), 16. Hanus (Rozhon), 20. Hanus (Vladyka), 22. Goj (Súkeník), 23. Súkeník - 21. Michailičenko

 

Finále

SC Premium Stonava (ČR) - Marakana Moskva (Rusko)   5:1  (2:1)

Branky: 2. Súkeník, 15. Hanus (Malý), 20. Súkeník (Socha), 21. Hanus, 29. Goj (Súkeník) - 3. Tatarkin

Sestava Premia (v závorce jsou branky + asistence): Jaroslav Goj (3 + 2), Martin Hanus (9 + 1), Tomáš Hladík (3 + 1), René Kilnar (pro zranění do hry nezasáhl), Robert Kubeš (0 + 0), David Levčík (0 + 1), Oldřich Malý (1 + 5), Vladimír Neuman (0 + 1), Martin Rozhon (0 + 1), Peter Socha (0 + 1), Jaroslav Súkeník (5 + 2) a Petr Vladyka (2 + 2).

 

Konečná tabulka PMEZ

1. SC Premium Stonava (ČR)
2. Marakana Moskva (Rusko)
3. Best of Praha (ČR)
4. Zaporožie (Ukrajina)
5. Chemcomex Praha (ČR)
6. Lloret Esportiv (Španělsko)


 

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Alexander Sosnitskij z týmu Marakana Moskva, nejlepším hráčem byl vyhlášen Petr Vladyka z Premia a nejlepším střelcem turnaje se stal Martin Hanus z Premia, který vstřelil 9 branek. Nejlepším hráčem Premia v kanadském bodování za branky a přihrávky byl rovněž Martin Hanus, který k 9 brankám přidal ještě jednu asistenci.

Copyright © 2015 SC Premium Stonava