SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017 Vítěz PMEZ veteránů 2016, 2018 a 2019

Roman Pich zhodnotil účinkování Premia v HFL a nastínil další směřování klubu

Futsal Havířov<4.6.2022> Předeseda Klubu sálového fotbalu SC Premium Stonava Roman Pich právě odehranou soutěž zhodnotil následovně: "Hodnotit sezónu, která se hrála téměř tři roky, není jednoduché. Velké poděkování patří těm hráčům, kteří prakticky drželi chod klubu nad vodou a mnohdy svou účastí za cenu zrušení svých rodinných aktivit zachránili náš tým od kontumace. Nebudu je jmenovat, sami nejlépe vědí o kom hovořím a když se podíváte na sestavy z jednotlivých utkání, bude vše zřejmé. Podstatné bylo dohrát se ctí tuto neobvyklou sezónu a to se nakonec podařilo. Druhé místo je svým způsobem zklamání, protože kvalitou a zkušeností hráčského kádru jsme určitě měli na obhajobu prvenství. Fluktuace hráčů ale byla proti. Ovšem skutečnosti, události a lidé se mění vlivem času natolik, že nadšení, soudržnost, zápal a vůle něco dokázat již zcela vyprchaly a žádný svěží vítr, jenž by do našich řad zavál novou neději se nedostavil. A tak druhé místo a závěrečný zmar jsou odrazem smutné reality a maximem možného."

K současnému stavu Premia Roman Pich uvedl: "A nyní pohled do budoucnosti Premia. Je pravdou, že jsme se již několikrát zabývali myšlenkou pokusit se vybudovat zcela nový mladý tým a předat 29 let zkušeností z futsalu dál a navázat, tak na historické úspěchy našeho týmu, ale nakonec jsme vždy se svými nejbližšími kamarády z Premia, kteří pamatují naše začátky, došli ke stejnému závěru. Za prvé energie a zápal, se kterou se tvořil tým Premia, je neopakovatelná. Za druhé lidé, kteří budovali tento tým a posléze do něj přicházeli, až na drobné vyjímky byli skvělí a morálně spolehliví, jakoby se energie Vesmíru v jeden okamžik sjednotila na jednom místě. Za třetí, ač mám mezi svými kamarády mnoho kvalitních mladých lidí, tak opak je pravdou. Jiné priority, hodnoty a požadavky dnešních mladých hráčů neumožnují vybudovat, kvalitní, spolehlivý a charakterově pevný tým a proto ani mí nejbližší kolegové již nechtějí investovat svůj volný čas do tak velmi nejistého podniku. Smutná realita."

Roman Pich poté nastínil i budoucnost Premia: "Na základě těchto skutečností jsme se rozhodli nepokračovat v sezoně 2023 v HFL a definitivně tak ukončit činnost tohoto týmu. Veškerou svou energii budeme věnovat pouze kategorii veteránů a to jak na MČR, tak v PMEZV, či různých benefičních a vzpomínkových utkání. Ačkoliv je veteránský tým složen z hráčů různých týmů, tak v něm panuje skvělá atmosféra, za což bych chtěl poděkovat Martinovi Rozhonovi, který zastává funkci sportovního manažera a společně se mnou skládá charakterově tento tým. Díky Martine. Vše má svůj začátek a konec. Uvidíme kterým dnem se přestane psát historie týmu Premium Stonava."

 

Copyright © 2015 SC Premium Stonava