SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017, Vítěz PMEZ veteránů 2016

ČESKÝ POHÁR 2001/2002

Český pohár 2001/2002 – Moravské finále

Premium vyřazeno z poháru!

V Moravském finále se utkala družstva Relaxu Prostějov a Premium Havířov. Favorizované Premium po většinu zápasu vedlo, ale houževnatý vítěz Zlínské krajské ligy se nevzdal, vyrovnal a v pokutových byl nakonec šťastnější.


Relax Prostějov - Premium Havířov    2 : 2  (0 : 1)   penalty 9:8

Branky: Voráč (28.), Macourek (40.) - Baláž (6.), Kilnar (21.)

Prostějov začal opatrně, s viditelným respektem. Premium získalo od počátku utkání převahu. V 6. minutě vystřelil přes obránce Koch a brankář Relaxu jeho střelu s jen námahou vyrazil na roh. Po jeho rozehrání Baláž nechytatelnou střelou, která se odrazila od břevna dostal Premium do vedení. V 9. minutě mohl zvýšit Miczka, který zakončoval nádhernou akci na jeden dotek, ale domácí brankář opět se štěstím zachránil. Prostějov hostující branku ohrožoval pouze z přímých kopů z uctivé vzdálenosti. 

Premium podruhé udeřilo hned v první minutě druhého poločasu, kdy Goj přihrál do brejku Kilnarovi a ten střelou k tyči zvýšil na 2:0 pro hosty. Zdálo se, že Premium zápas v klidu dohraje, jenže se hosté vedením nechali ukolébat a přenechali iniciativu Relaxu. Ve 26. minutě se Relax dostal do první vážné šance, ale brankář Hekera zachránil. Ovšem za dvě minuty se již domácí mohli poprvé radovat, když po přímém kopu snížil Voráč na 1:2. Ve 31. minutě mohl po přihrávce Kubeše zvýšit Koch, ale z velmi dobré pozice netrefil branku. Prostějov měl nadále převahu, ale Premium dlouho odolávalo a už se zdálo, že zápas dovedou do vítězného konce. Jenže 47sekund před koncem využil nedůslednosti hostující obrany Macourek a střelou po zemi vyrovnal. 

V prodloužení se Premium probudilo a na jeho hráčích byla vidět snaha utkání rozhodnout. Největší šanci na rozhodnutí si však ve 42. minutě vypracovali domácí. Po chybě Baláže šel domácí útočník sám na brankáře Hekeru, ale přestřelil branku! 

O vítězi tedy rozhodovaly pokutové kopy. V nich byli úspěšnější domácí a kvalifikovali se tak do celostátního finále českého poháru.   

 

 

Sestava Havířova: Hekera – Baláž, Neuman, Mitov, Miczka – Goj, Kilnar, Koch, Kubeš, Kolář.

 

Copyright © 2015 SC Premium Stonava