SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017, Vítěz PMEZ veteránů 2016

PLAY OFF CL 2001/2002 

Premium Havířov na 4. místě

 

Ve sportovní hale v Kladně se konalo play-off Celostátní ligy sálové kopané, kterého se zúčastnila první čtyři družstva po základní části soutěže. Fotbalisté Premium Havířov obsadili konečné 4. místo a neobhájili tak druhé místo z loňského ročníku. Premium v semifinálovém dvojutkání podlehlo až v prodloužení pozdějšímu mistru ze Slavičína a v utkání o třetí místo rozhodovaly až pokutové kopy, v nichž byl úspěšnější obhájce titulu mistra ČR Chemcomex Praha.


Semifinále

Jerevan Slavičín - Premium Havířov     2 : 1  (2 : 0)

Branky: Dorůšek (1.), Světlík (12.) - Baláž (29.)

Utkání začalo pro Premium nešťastně. Už ve 43 sekundě se po nešťastném obranném zákroku Kilnara dostal míč k volnému Dorůškovi a ten dostal Slavičín do vedení. Ve 3. minutě mohl Kilnar vyrovnat, ale přestřelil branku. Ve 12. minutě Havířovští neuhlídali při rohu Světlíka a ten hlavou přidal druhou branku Slavičína. Premium se jen těžce prosazovalo přes velmi dobrou obranu Slavičína. Po přestávce Premium zvýšilo aktivitu. Ve 26. minutě ještě Gojovu střelu brankář Škovran vyrazil na roh, ale o tři minuty později Baláž z přímého kopu přece jen snížil na 2:1. Více už však Slavičín Premiu nepovolil a navíc podnikl několik nebezpečných brejků. 


Premium Havířov – Jerevan Slavičín    3 : 2  (0 : 1)  prodloužení 0:1

Branky: Baláž 2 (26. a 39.), Goj (37.) - Both 3 (10., 38. a 43.)

Druhý zápas začalo Premium aktivně. Už ve 2. minutě vyzkoušel brankáře Škovrana dobrou střelou Neuman. Jenže v 10. minutě se Slavičín dostal do vedení, když využil brejku dva na jednoho. Tato branka Premium zaskočila. Slavičín měl do konce poločasu další 3 vyložené šance a z nich dvakrát zachránila Premium tyč!

Po přestávce se začalo prosazovat i Premium. Do dobrých příležitostí se dostali Baláž a Goj. Tlak Premia přinesl ovoce ve 26. minutě, kdy Baláž po rohu vyrovnal. Po této brance se akce přelévaly od jedné branky k druhé, oba brankáře jednou zachránila tyč jejich branky, skóre se však dlouho neměnilo. Až  ve 37. minutě našel Neuman v ideální pozici Goje a ten dostal Premium poprvé do vedení. Závěr byl doslova infarktový. Ve 38. minutě nejprve Slavičín vyrovnal, ale v zápětí vstřelil Baláž z trestného kopu vítěznou branku Premia a vynutil si tak prodloužení. V něm rozhodovala „náhlá smrt“ a štěstí se nakonec už ve 43. minutě přiklonilo na stranu Slavičína.  

 

Druhé semifinále

Chemcomex Praha – LBC Kladno   1 : 4   a  2 : 2

 

Zápas o 3. místo

Premium Havířov - Chemcomex Praha   3 : 3  (2 : 1)   penalty 7:8

Branky: Goj 2 (20. a 30.), Kolář (15.) – Josel (13.), Brůna (37.) A. Štorc (39.)

Zápas o 3. místo začalo lépe Premium. Do slibných šancí se dostali Kolář, Kilnar a Goj, ale buď byly jejich střely nepřesné nebo nedůrazné. Ve 13. minutě uhodilo na druhé straně. To se individuálně prosadil Josel a dostal Chemcomex do vedení. O minutu později však Kolář po přihrávce Miczky vyrovnal. 11 sekund před koncem poločasu se prosadil Goj a získal Premiu vedení 2:1.

I ve druhém poločasu bylo Premium aktivnější, šance neproměnili Kilnar a Kolář. Ve 29. minutě se dravým průnikem zaskvěl Goj, ale brankář Fanta byl znovu na místě. Ve 30. minutě však po přímém kopu Goj nedal brankáři šanci a zvýšil na 3:1. Po této brance však Premium zcela nepochopitelně přenechalo iniciativu Pražanům. Ti si vytvořili velký tlak, který korunovali ve 37. minutě brankou na 3:2 a 70 sekund před koncem i vyrovnávající brankou.

V prodloužení se spíše pozorně bránilo. Největší šanci na rozhodnutí měl ve 47. minutě Pražský A. Štorc, ale jeho střelu z trestného kopu bez zdi brankář Šebö, který dostal v tomto zápase příležitost, fantasticky vyrazil. Ke slovu tedy přišly pokutové kopy a v nich byl šťastnější Chemcomex. 

Sestava Havířova: Hekera, Šebö – Neuman, Klajmon, Baláž, Mitov, Miczka – Kilnar, Goj, Kolář, Kubeš, Koch.

  

Finále 

Jerevan Slavičín – LBC Kladno    1:0

 

Konečné pořadí Celostátní ligy

1.

Jerevan Slavičín

2.

LBC Kladno

3.

Chemcomex Praha

4.

Premium Havířov

5.

Strabag Prachatice

6.

SK Goll Běloves

7.

SF Klimco Darkovice

8.

Deportivo Děčín

9.

Lisec Kůs Krupka

10.

SICO Jilemnice

11.

Fenix Neratovice

12.

BT Ježek Praha

 

Copyright © 2015 SC Premium Stonava