SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017, Vítěz PMEZ veteránů 2016

PLAY OFF CL 2005/2006 

Premium Havířov titul mistra ČR nevybojovalo, skončilo třetí

Ani pátý pokus o zisk titulu mistra ČR futsalu – sálového fotbalu Premiu Havířov nevyšel. Suverén základní části Celostátní ligy ani letos nezlomil prokletí vyřazovacích bojů a ztroskotal v semifinále na Chemcomexu Praha. Chemcomex, jenž potom ve finále porazil Poličku (5:1) a stal se tak počtvrté za posledních 7 let mistrem ČR, je prokletím Premia, neboť Premium se s Chemcomexem střetlo ve vyřazovacích bojích již počtvrté a pokaždé se z vítězství radovali Pražané. Malou útěchou pro Premium je jednoznačné vítězství v utkání o třetí příčku se Slavičínem. Premium tak nakonec obsadilo v Celostátní lize až třetí příčku, ačkoliv vyhrálo základní část s náskokem 7 bodů před druhým týmem a dokonce 12 bodů před pozdějším mistrem Chemcomexem Praha. Takový je však systém play off, jediný nepodařený zápas může zhatit (a v případě Premia zhatil) celoroční práci. Přesto Premium letos opět dokázalo, že patří do absolutní české špičky v sálové kopané.  

 

Čtvrtfinále

Tučně psaná družstva postoupila do semifinále.

DAS VPS Polička - Klimco Darkovice   3 : 3,  na penalty 5:4   

Chemcomex Praha - Vokno Kroměříž   6 : 0

 

 

 Semifinále

Jerevan Slavičín - DAS VPS Polička   2 : 3 (0:2)  v prodloužení

 

Premium Havířov - Chemcomex Praha   1 : 3  (0 : 0)

Branky: Baláž (25.) – Uhlíř 3 (22., 33. a 38.)

Utkání, které by se dalo označit za předčasné finále, začalo z ostra, žádné oťukávání. Hned v první minutě se do šance dostal havířovský Wdówka, jeho střela však branku těsně minula. V 6. minutě prošel na druhé straně havířovskou obranou Šafránek, ale brankář Hekera jeho střelu nohama vyrazil. Dvě minuty nato pronikl po levém křídle Miczka, ale jeho dobrou střelu brankář Chemcomexu vyrazil. Ve druhé polovině prvního poločasu bylo Premium aktivnější. Havířované se dostali do několika vyložených brankových příležitostí, ale chybělo štěstí v zakončení. Havířovští hráči  si vylámali zuby na skvělém brankáři Klímovi, mimochodem zkušeném reprezentantovi ve futsalu-FIFA. Neuspěli proti němu Kilnar, Vlček ani Miczka. Chemcomex se v první půli dostal pouze do dvou vážnějších brankových příležitostí, ale na šance žádný sport nehraje.

Úvod druhého poločasu začal pro Premium smolně. Ve 22. minutě vystřelil z pravého křídla Uhlíř a obránce Baláž míč nešťastně tečoval do vlastní sítě – 0:1. Hned za minutu mohl vyrovnat Vlček, jehož nádherně uvolnil Wdówka. Vlček šel sám na brankáře, obhodil ho, ale míč těsně minul branku. V zápětí po rohu pohotově vystřelil Goj, ale brankář Klíma se opět vyznamenal. Premium se nakonec zaslouženého vyrovnání přece jen dočkalo. Ve 25. minutě byl v pokutovém území faulován Goj a nařízenou penaltu Baláž bezpečně proměnil. Po vyrovnání převzal iniciativu pro změnu Chemcomex. Ve 26. minutě mělo Premium štěstí, když Chemcomex nezakončil přesně brejk dva na jednoho. Ve 29. minutě chytil havířovský brankář Hekera dělovku Rajnocha z přímého kopu. Svůj tlak korunoval Chemcomex ve 33. minutě, kdy se z rohu prosadil důrazný Uhlíř a dostal Pražany opět do vedení - 1:2.

Premium po této brance vrhlo všechny síly do útoku. Ve 34. minutě střílel těsně vedle Klímovy branky Miczka, tentýž hráč za chvíli nedosáhl skluzem na střílenou přihrávku. Chybělo opravdu jen pár centimetrů, aby míč usměrnil do prázdné branky. Největší šanci k vyrovnání měl ve 36. minutě Dorozlo, který se ocitl sám před soupeřovou brankou, ale nepodařilo se mu přehodit vybíhajícího brankáře Chemcomexu. Minutu poté zahrál havířovský brankář Hekera úmyslně rukou mimo brankoviště, neboť vypomáhal ofenzívě svého družstva, čehož jeden z hráčů Chemcomexu využil a snažil se střelou přes celé hřiště vstřelit branku. Brankář Hekera vysoký míč, který směřoval do prázdné branky, chytil rukou, za což byl vyloučen. Do branky tedy nastoupil druhý brankář Petráš a hned se uvedl skvělým zákrokem, když vyrazil tvrdou střelu soupeře. Ve 38. minutě už však byl bezmocný proti muži zápasu, Uhlířovi, který nádhernou nechytatelnou střelou z voleje zakončil brejk do otevřené obrany Premia. Premium bojovalo až do konce, šanci ke snížení měl ještě Goj, jehož střelu brankář Klíma zachytil až na poslední chvíli, ovšem zkušený tým Chemcomexu si již vítězství pohlídal.

 

 Sestava Premia: Hekera, Petráš – Baláž, Miczka, Neuman, Vlček – Goj, Kilnar, Wdówka, Dorozlo.  

Nejlepší hráč Premia: Miczka

 

Utkání o 3. místo

Premium Havířov - Jerevan Slavičín   8 : 1  (5 : 0)

Branky: Kilnar 3 (19., 20. a 36.), Goj 2 (7. a 10.), Dorozlo (3.), Baláž (37.) a Neuman (40.) – Macek (22.)

V utkání o 3. místo si Premium spravilo chuť a jednoznačně přehrálo Slavičín. Premium o svém vítězství rozhodlo již v první půli, kdy nasázelo svému soupeři 5 branek. Skóre otevřel ve 3. minutě střelou z levého křídla Dorozlo. V 6. minutě měl Slavičín jedinečnou příležitost k vyrovnání, ale nejlepší kanonýr ligy Macek neproměnil pokutový kop. Brankář Petráš jeho střelu vyrazil! Minutu poté uvolnil Miczka na brankovišti Goje a bylo to 2:0 pro Premium. Když pak v 10. minutě Goj zvýšil na 3:0, bylo prakticky rozhodnuto. Slavičín, jemuž v sestavě chyběli 4 hráči základní sestavy, vůbec nestačil rychlým kombinacím Premia. V úvodu druhého poločasu sice Macek snížil, ale to bylo ze strany Slavičína vše. Premium ještě v závěru utkání přidalo další tři branky a uštědřilo tak již odevzdanému soupeři nepříjemný debakl. Střelecky se zaskvěl Kilnar, autor tří branek.

 

Sestava Premia: Petráš – Baláž, Miczka, Neuman, Vlček – Goj, Kilnar, Wdówka, Dorozlo.    

Nejlepší hráč Premia:  Kilnar  

 

Finále

DAS VPS Polička - Chemcomex Praha   1 : 5  (0 : 1)  

 

 

Konečné pořadí Celostátní ligy 2005/2006

1.

Chemcomex Praha

2.

DAS VPS Polička

3.

Premium Havířov

4.

Jerevan Slavičín

5.

Vokno Kroměříž

6.

SF Klimco Darkovice

7.

VŠSK Univerzita Zlín

8.

SK SICO Jilemnice

9.

Vondr Vodňany

10.

FK Adria Nový Bor  
  11. SK Goll Běloves

12.

Fenix Neratovice
Copyright © 2015 SC Premium Stonava