SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017, Vítěz PMEZ veteránů 2016

Zhodnocení sezóny 2005/2006   

Cílem družstva pro letošní sezónu byl postup do play off z co nejlepší pozice. Tento cíl se podařilo splnit, ba dokonce překonat, neboť družstvo s náskokem 7 bodů vyhrálo základní část Celostátní ligy a zajistilo si tak přímý postup do semifinále play off. Družstvo předvádělo po celou sezónu výborné a především vyrovnané výkony. Zisk 53 bodů po základní části je nejlepším výsledkem Premia za šest let účinkování v Celostátní lize.

V play off však družstvo opět neuspělo. V semifinále nás vyřadil pozdější mistr ČR Chemcomex Praha. Toto semifinálové utkání by se jistě dalo označit předčasným finále. Bohužel postoupit mohlo jen jedno družstvo a opět se radovali Pražané. Tým Chemcomexu je osudem a zároveň černou můrou Premia ve vyřazovacích bojích. Premium se play off zúčastnilo popáté, z těchto pěti účastí čtyřikrát narazilo na Chemcomex a pokaždé s ním prohrálo. V utkání o 3. místo proti Slavičínu již Premium zcela jasně dominovalo a vybojovalo si alespoň třetí příčku. Proti loňsku si tedy družstvo o jednu příčku polepšilo. Třetí místo je jistě krásné, ale po suverénním vítězství v základní části je to přece jen trochu zklamání, hlavně pro starší hráče, kteří pamatují všechny nezdary v play off.

Celkově však můžeme být se sezónou spokojeni. Premium pokračovalo v omlazování kádru, do týmu přišel jednadvacetiletý David Dorozlo. Prosadil se do základní sestavy a odehrál téměř všechna utkání. Jeho výkonnost zápas od zápasu rostla a pokud v nastoleném trendu vydrží, je velkým příslibem pro budoucnost. Celkový herní projev družstva se s postupující soutěží zlepšoval. Premium už dávno nehraje jen pevnou obranu a na brejky, ale snaží se soupeřům vnutit svůj styl hry. Naopak takto hraje většina soupeřů proti Premiu. Přesto i letos byla obrana Premia nejpevnější v soutěži. Slabinou Premia je však koncovka. Premium potřebuje příliš šancí na vstřelení branky. Především malý důraz před brankou soupeře, což mělo za následek neproměnění několika vyložených šancí, byl příčinou nezdaru v semifinále.

Premium se letos mohlo spolehnout na oba brankáře. Aleš Hekera i Eda Petráš patří mezi absolutní českou špičku. V poli zatím stále dominuje zkušená první formace, kde si vysoký standard drží Martin Baláž i René Kilnar, střelecky se letos probudil Jaroslav Goj a skvělé výkony podával během sezóny Roman Miczka. Ovšem druhá formace mladíků již té první začíná šlapat na paty. Mladíci David Dorozlo a Jaroslav Vlček se spolu s Michalem Wdówkou a Vladimírem Neumanem začínají stále více prosazovat. Spolehlivé výkony podávali také hráči, kteří nenastupovali pravidelně, ale když bylo potřeba, byli připraveni a rozhodně nezklamali. Zkušení hráči jako Ivan Mitov , Martin Kolář, Robert Kubeš nebo Robert Koch jsou stále platnými členy kádru. A zapomenout nesmíme ani na třiadvacetiletého Ilju Zítku,  kterému jen povinnosti ve velkém fotbale znemožnily více startů v sezóně. To je další velký příslib do budoucna.

Pokud Premium bude pokračovat v nastolené cestě, tedy v pilování herního projevu a zlepšení zakončení, můžeme se do budoucnosti dívat s optimismem.

 

 

Jiří Havlásek

místopředseda Klubu sálového fotbalu 

SC Premium Havířov

Copyright © 2015 SC Premium Stonava