SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017, Vítěz PMEZ veteránů 2016

FINÁLE PLAY OFF CL 2006/2007 

Premium Havířov vybojovalo titul mistra ČR!

Sáloví fotbalisté Premia Havířov se poprvé v historii stali mistry ČR ve futsalu – sálovém fotbalu. Premium za vydatné podpory zaplněné havířovské haly i trochy sportovního štěstí zvládlo všechny nástrahy play off a po sedmi letech velmi úspěšného účinkování v Celostátní lize dosáhlo až na samotný vrchol. Ve finále Premium ve strhujícím utkání prolomilo komplex "Chemcomex" a po čtyřech porážkách v play off tohoto soupeře poprvé zdolalo.

 

Utkání o 3. místo

SK Kominte Jestřabí - VPS Novabrik Polička   2 : 6  (0 : 3)

 

Finále

Chemcomex Praha - Premium Havířov    3 : 4  (2 : 0)

Branky: Šafránek (14.), Šnídl (19.), Houška (39.) – Dorozlo 2 (33. a 37.), Goj (27.), Zítka (32.)

Kdo čekal opatrnou taktickou bitvu, ten se mýlil. Utkání začalo pěkně od podlahy. V úvodní minutě zmařil havířovskému kanonýru Gojovi slibnou šanci brankář Vozár, z protiútoku trefil Šnídl břevno Hekerovy branky! V 11. minutě našel Mitov nádhernou přihrávkou před brankou volného Kilnara, ale s jeho střelou si brankář Chemcomexu poradil. Skóre se poprvé změnilo ve 14. minutě, kdy se po autu nádhernou střelou z voleje přesně trefil Šafránek a dostal Chemcomex do vedení. Ani po úvodní brance se tempo hry nesnížilo. Premium se snažilo o vyrovnání, ale střely Neumana a Miczky z dobrých pozic skončily vedle branky. V 19. minutě kopali Pražané přímý kop a Šnídl tvrdou střelou obstřelil zeď a zvýšil na 2:0. V poslední minutě prvního poločasu se po individuální akci dostal do nadějné pozice havířovský Lalák, ale brankář Vozár byl opět na místě.

Trenéři Premia pozměnili do druhého poločasu sestavu, do hry se zapojil Zítka a výrazně oživil hru do té doby nevýrazné druhé čtverky Premia. Premium začalo druhý poločas očekávaným náporem. Havířovští hráči začali Pražany napadat hlouběji na jejich polovině a nutili tak Chemcomex k chybám. Ve 27. minutě tlak Premia gradoval, velkou šanci spálil Goj a v zápětí Miczka. Ještě v téže minutě po dalším závaru před brankou Chemcomexu odpískali rozhodčí penaltu za zákrok na Kilnara. Goj penaltu s jistotou proměnil a snížil na 2:1. Hráči Chemcomexu po inkasované brance zvýšil aktivitu, ale zároveň také znervózněli. Také publikum vycítilo šanci na zvrat a probudilo se. Ve 31. minutě prošel obranou Premia Šafránek, ale jeho nebezpečnou střelu brankář Hekera nohou vyrazil. Minutu poté vyrobili Pražané neuvěřitelnou hrubku, Zítka vystihl jejich rozehrávku, šel sám na Vozárovu branku a s přehledem vyrovnal na 2:2. Premium hnané do útoku bouřlivým prostředím v hale nedalo Chemcomexu vydechnout. Ve 33. minutě brankář Vozár stačil vyrazit Lalákovu střelu jen k volnému Dorozlovi, který nekompromisně poslal míč potřetí do sítě Chemcomexu. Najednou se karta obrátila. Pražané  byli nuceni otevřít hru a rozjeté Premium hrozilo nebezpečnými kontry. Nasazení obou týmů bylo maximální, akce střídala akci, diváci viděli dramatickou podívanou. Útočné snahy Chemcomexu končily na pozorné obraně Premia, případně na výborném brankáři Hekerovi. Zvýšit vedení Premia mohl Goj, ale z brejku těsně přestřelil. Pojistit vedení se Premiu podařilo ve 37. minutě, kdy z přímého kopu vstřelil svou druhou branku v utkání Dorozlo a upravil na 2:4. Zoufalý nápor Chemcomexu v závěru utkání přinesl už jen snížení na 3:4, o které se postaral Houška. Více již Premium svému soupeři nepovolilo a mohlo si před bouřící halou vychutnat neopakovatelný pocit radosti ze zisku premiérového mistrovského titulu. 

 

Sestava Premia: Hekera – Miczka, Mitov, Neuman, Vlček, Zítka – Goj, Kilnar, Lalák, Dorozlo.      

Nejlepší hráč Premia:  Miczka

 

 

Konečné pořadí Celostátní ligy 2006/2007

1.

Premium Havířov

2.

Chemcomex Praha

3.

VPS Novabrik Polička

4.

SK Kominte Jestřabí

5.

VŠSK Univerzita Zlín

6.

SF Klimco Darkovice

7.

Vokno Kroměříž

8.

SK Goll Běloves

9.

FK Adria Nový Bor  

10.

SK SICO Jilemnice

11.

SK S. L. V. Vodňany

12.

Avoner Luhačovice
Copyright © 2015 SC Premium Stonava