SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017, Vítěz PMEZ veteránů 2016

SEMIFINÁLE PLAY OFF CL 2007/2008

 Premium Havířov mistrovský titul neobhájí

Sáloví fotbalisté Premia Havířov nedokázali obhájit mistrovský titul. V semifinále, které bylo reprízou loňského finále, totiž v součtu obou zápasů podlehli Chemcomexu Praha 3:4. Premium doplatilo především na žalostnou koncovku, neboť si v obou utkáních vytvořilo mnohem více vyložených brankových příležitostí než Chemcomex. Sport je však někdy krutý a nepočítají se šance, nýbrž góly a v tom byl Chemcomex tentokrát lepší. A zmínit je také potřeba naprosto neuvěřitelný výkon brankáře Chemcomexu Mária Vozára, který pochytal doslova nemožné a byl hlavním strůjcem postupu Chemcomexu do finále.

Chemcomex Praha - Premium Havířov   1 : 2  (1 : 2)

Branky: Uhlíř (2.) – Kilnar (17.), Galuška (18.)

Do utkání vstoupil lépe Chemcomex. Už ve 2. minutě otevřel skóre hlavou po autovém vhazování Uhlíř. V 6. minutě mohl přidat druhou branku Pražanů Šafránek, který šel sám na Hekeru, ale ten mu velmi dobře zmenšil střelecký úhel a kolenem střelu vyrazil. V 8. minutě se do šance dostalo Premium, ale nebezpečnou Lalákovu střelu brankář Vozár vyrazil na roh. Ve 12. minutě se skvěle uvolnil Kilnar, šel sám na branku Chemcomexu, ale prováhal nejvhodnější okamžik ke střele a brankář Vozár mu pádem pod nohy šanci zneškodnil. V 15. minutě se sám před Hekerou ocitl Štorc, ale havířovský brankář jeho střelu vyrazil. O minutu později zahrávalo Premium přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Dělovku Miczky Vozár vyrazil a poradil si i s následnou nedůraznou dorážkou Kilnara. V 17. minutě se Premiu přece jen s trochou štěstí podařilo vyrovnat, když se od Kilnara do branky odrazila střela Goje. O minutu později se skóre utkání otočilo, když Galuška vypíchl soupeři míč a svou samostatnou akci zakončil přesnou střelou a strhnul vedení na stranu Premia.

Ve druhém poločase mělo navrch Premium. Ve 24. minutě Galuška lehce tečoval Lalákovu střelu, ale brankář Chemcomexu stačil zareagovat. Ve 27. minutě nejprve havířovský brankář Hekera vyrazil dělovku soupeře a vzápětí na druhé straně spálil tutovku Goj, který netrefil z velmi dobré pozice branku. Minutu poté Lalák skvěle uvolnil Galušku, ale ani on nedokázal prostřelit skvělého Vozára. Chemcomex ještě zahrozil ve 32. minutě, kdy Hekera vyrazil na roh velmi nebezpečnou Šnídlovu střelu po zemi, ale to bylo z jejich strany vše. Ve 38. minutě ještě mohl zvýšit vedení Premia Goj, ale jeho střelu po rychlém brejku Vozár zneškodnil.

  Sestava Premia:  Hekera – Miczka, Poláček, Kilnar, Goj – Sikora, Dorozlo, Lalák, Galuška.  

Nejlepší hráč Premia: Lalák

Premium Havířov - Chemcomex Praha   1 : 3  (1 : 0)

Branky: Miczka (2.) – Uhlíř (28.), Hernandez (33.), Šnídl (38.)

Odvetné semifinálové utkání začalo přesně opačně než to první. Skóre se poprvé měnilo opět ve 2. minutě, tentokrát však ve prospěch Premia, kdy Miczka z penalty potrestal faul na Goje. Chemcomex mohl vyrovnat hned v zápětí, kdy kopal přímý kop z hranice pokutového území, ale brankář Hekera svůj tým podržel a střelu vyrazil a z následného brejku mohl zvýšit vedení Premia Galuška, ale svou šanci neproměnil. V 7. minutě spálil velkou příležitost Goj, když z velmi dobré pozice těsně minul branku Chemcomexu. V 11. minutě šel sám na branku Chemcomexu Kilnar, ale po kličce brankáři se dostal mimo střelecký úhel a šanci neproměnil. O dvě minuty později se pro změnu zaskvěl brankář Hekera, když předvedl skvělý zákrok po rohu soupeře. Premium pokračovalo ve spalování čistých brankových příležitostí. V 16. minutě Kilnar netrefil prázdnou branku a v poslední minutě prvního poločasu brankář Vozár skvěle chytil prakticky gólovou střelu Goje.

I v úvodu druhého poločasu pokračoval stejný scénář hry, jako v poločase prvním. Premium skvěle napadalo rozehrávku Chemcomexu a pouštělo Chemcomex do šancí jen ojediněle, jako například ve 24. minutě, kdy ale Pražané neproměnili přímý kop z velmi nadějné pozice. Ve 27. minutě se opět předvedl skvělým zákrokem brankář Vozár, když na roh vyrazil dělovku Goje. Ve 28. minutě se asi futsalový bůh na Premium rozzlobil za pohrdání brankovými příležitostmi a otočil kormidlo štěstí směrem k Chemcomexu. V ten moment totiž brejk Havířova tři na jednoho skončil škobrtnutím rozehrávajícího hráče o míč a do brejku okamžitě přešel Chemcomex, který této nabídnuté příležitosti dokonale využil a Uhlíř vyrovnal. Ve 33. minutě mohl strhnout vedení na stranu Premia Miczka, ale jeho dělovku Vozár zázračně vyrazil. Ještě v téže minutě minutě přišla pro Premium další studená sprcha, když ne zcela přesný výhoz brankáře Hekery zachytil Hernandez a nechytatelnou dělovkou získal vedení na stranu Chemcomexu. Když už se zdálo, že utkání nezadržitelně spěje do prodloužení, futsalový bůh Premium definitivně odepsal. Ve 38. minutě totiž Šnídl spíše uhýbal střele svého spoluhráče, ale na štěstí pro Chemcomex to nestihl a hrudí nebo ramenem tečoval střelu svého spoluhráče do protipohybu brankáře Hekery a Chemcomex rázem vedl o dvě branky. Premium v závěru utkání vyvinulo obrovský tlak, ale brankář Vozár doslova čaroval a když už byl po střele Goje překonán, zachránila ho tyč! Z postupu do finále se tak radoval pražský Chemcomex.

  Sestava Premia:  Hekera – Miczka, Duda, Kilnar, Goj – Sikora, Dorozlo, Lalák, Galuška.

Nejlepší hráč Premia: Galuška

 Další semifinálový výsledek:

Tučně psané družstvo postupuje do finále play off

SF Benago Jestřabí - VPS Novabrik Polička   0 : 0   a   3 : 2

Copyright © 2015 SC Premium Stonava