SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017 Vítěz PMEZ veteránů 2016, 2018 a 2019

1. a 2.  KOLO CL 2011/2012

 Premium hrálo téměř celý poločas bez brankáře a přesto bodovalo

V sobotu byla prvními dvěma koly rozehrán nový ročník Celostátní ligy futsalu – sálového fotbalu. Sáloví fotbalisté Premia Stonava se v Luhačovicích utkali se Sádkem a se Zlínem. Ačkoliv Stonava přijela jen se šesti hráči do pole dokázala v závěru utkání zlomit odpor velmi dobře hrajícího Sádku a poté málo vídaným způsobem, kdy stonavané hráli téměř celý druhý poločas bez střídání a dokonce i bez brankáře, uhrát remízu se silným týmem Zlína. 

  

SC Premium Stonava – FS Sádek     6:2  (2:2)

Branky:  Cieslar 3 (20., 30. a 38.), Voldán (5.), Wdówka (36.), Dorozlo (40.) – Švec (6.), Nekvinda (16.)

Po úvodním oťukávání se o první vzruch postarali ve 3. minutě domácí Cieslar a hostující Jílek, ale branky z jejich šancí nepadly. Té se diváci dočkali v 6. minutě, kdy Voldán vystihl rozehrávku hostí, narazil si míč se Sikorou a střelou do prázdné branky otevřel skóre utkání. Z vedení se však domácí neradovali dlouho. Už za minutu totiž přesnou střelou po zemi srovnal Švec na 1:1. Po vyrovnávající brance převzali hosté iniciativu a byli nebezpečnějším týmem. V 10. minutě brankář Hekera vyrazil nebezpečnou střelu Jílka z přímého kopu a v 15. minutě Sádek nevyužil nadějný brejk. V 16. minutě se po velké chybě v rozehrávce domácích ocitl Nekvinda sám před brankářem Hekerou a dostal hosty do  zaslouženého vedení. Sádek však vedení do přestávky neudržel. V 19. minutě ještě brankář Švanda skvělým způsobem sebral míč z nohy Cieslarovi, ale v poslední minutě po přihrávce Goje Cieslar přece jen vyrovnal na 2:2.

Ve druhém poločase se do první brankové příležitosti dostal ve 26. minutě asi nejlepší hráč hostí Nekvinda, ale tentokrát brankáře Hekeru nepřekonal. Poté zase zahrozili domácí, ale střely Dorozla a Wdówky dobře chytající brankář Švanda chytil. Ve 30. minutě se po dobré narážečce ocitl Nekvinda sám před brankářem Hekerou, ale stonavský brankář vyšel i tentokrát ze souboje vítězně. A ještě v téže minutě se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“, kdy po příhře Wdówky dostal Premium do vedení Cieslar. Tato branka se ukázala jako zlomová. Domácí se uklidnili a nepustili již hosty do žádné šance. Naopak sami si začali vypracovávat další brankové příležitosti, které po hezkých kombinacích zakončovali většinou střelou do prázdné branky. Skóre tak narostlo až na čtyřbrankový rozdíl, který je pro hosty příliš krutý, neboť se prezentovali solidní hrou a dlouho byli Premiu vyrovnaným soupeřem. Stínem utkání bylo vážné zranění domácího Voldána, který si v závěru utkání po nezaviněném střetu vykloubil rameno.

 

Sestava Premia: Hekera – Sikora, Dorozlo, Cieslar, Goj - Voldán, Wdówka.  

 

FS SMR Plus Zlín - SC Premium Stonava     1:1  (0:1)

Branky: Toman (27.) – Dorozlo (19.)

Do druhého utkání proti vicemistru republiky nastoupilo Premium bez zraněného Voldána pouze s pěti hráči v poli. Přesto začali hosté nebojácně a byli to oni, kdo se dostával do šancí. Hned v úvodu utkání si nadějné šance vypracovali Goj s Cieslarem, ale branky z toho nebyly. V 11. minutě vytvořili Sikora s Wdówkou velký závar před domácí brankou, ale Wdówka z dobré pozice přestřelil branku. O minutu později se na brankovišti uvolnil Goj, ale jeho střelu brankář Soukeník skvělým reflexivním zákrokem vyrazil. Domácí převzali iniciativu až v závěru prvního poločasu. V 16. minutě spálil obrovskou příležitost Haloda, který šel sám na brankáře Hekeru, ale jeho střela těsně minula hostující branku. O minutu později se před Hekerou objevil zcela sám Julina, ale stonavský brankář  ho skvěle pozičně vytlačil do úhlu a branka z této šance nepadla. V 18. minutě vyrážel brankář Hekera v rychlém sledu nepříjemné střely Halody a Janouška. A pak náhle udeřilo na druhé straně hřiště. Goj našel před brankou zcela volného Dorozla, který poslal Premium do vedení.

Druhý poločas začal velkým náporem Zlína. Hned v první minutě se před brankou hostí ocitl zcela sám Ulman, ale brankář Hekera jeho střelu famózně vyrazil. O minutu později měli hosté štěstí, když Ulmanovu střelu zastavila tyč. Ve 24. minutě brankář Hekera vyrazil z branky, aby přerušil brejk domácích, to se mu podařilo ale jen částečně, pouze brejk přibrzdil a při návratu do branky škobrtnul a upadl. Tohoto jeho zaváhání chtěl domácí hráč využít a brankáře Hekeru přelobovat, ten míč zachytil ještě mimo brankoviště rukou a byl vyloučen! Do branky tak musel jít hráč z pole a tohoto úkolu se zhostil Jarda Goj. Do konce utkání chybělo 17 minut a hosté hráli bez možností střídání a s hráčem na pozici brankáře!  Když ve 27. minutě po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště vyrovnal Toman na 1:1, zdálo se, že domácí tým handicapovanému soupeři přidá další branky a dokráčí si pro jasné vítězství. Jenže hosté skvěle dirigovaní hrajícím brankářem Gojem, parádní taktickou hrou drželi míč a nepouštěli domácí hráče do šancí. A když už se Zlín do šance dostal, vždy to zavánělo brankou, ale k hostům se po předchozí smůle přiklonilo štěstí, jako například ve 28. minutě. kdy trefil Krčmář tyč hostující branky. Hosté ale nehráli jen pasivně, pořád se pokoušeli ohrozit domácí branku. Ve 32. minutě si velmi dobrou příležitost připravili Sikora s Dorozlem, ale Dorozlo netrefil branku. O dvě minuty později předvedl Goj, že není jen výborným útočníkem, ale že se neztratí ani v brance. Chytil totiž nepříjemnou tvrdou střelu jednoho z domácích hráčů. Ve 36. minutě se dobře uvolnil Cieslar, ale jeho střelu domácí brankář Soukeník vyrazil. Ve 37. minutě domácí rozebrali obranu hostí, ale čerstvý juniorský reprezentant Haloda neměl svůj den a opět netrefil poloodkrytou branku hostí. Premium skvělým taktickým výkonem už domácí tým do další šance nepustilo a uhrálo cennou remízu, která se za daných okolností dá považovat za vítězství.

 

Sestava Premia: Hekera – Sikora, Dorozlo, Cieslar, Goj - Wdówka.  

 

Další výsledky 1. kola:

Chemcomex Praha - Větřní     8 : 1

Zlín - Slavičín     3 : 0

Klatovy - Prachatice     2 : 1

Jilemnice - Polička     2 : 1

Další výsledky 2. kola: 

Prachatice - Větřní     5 : 2

Slavičín - Sádek     2 : 7

Klatovy - Chemcomex Praha     3 : 3

Vamberk - Polička     7 : 1

 

Tabulka po 2. kolech

1.

Chemcomex Praha 2 1 1 0

11 : 4

4

2.

SC Premium Stonava 2 1 1 0

  7 : 3

4

3.

FS SMR Plus Zlín 2 1 1 0

  4 : 1

4

4.

SK Trivel Klatovy 2 1 1

  5 : 4

4

5.

Bomby k tyči Vamberk 1 1 0 0

  7 : 1

3

6.

SK Strabag Prachatice 2 1 0 1

  6 : 4

3

7.

SK SICO Jilemnice 1 1 0 0

  2 : 1

3

8.

FS Sádek 2 1 0 1

  9 : 8

3

9.

VPS Novabrik Polička 2 0 0 2   2 : 9

0

10.

SK Jerevan Slavičín 2 0 0 2

    2 : 10

0

11. Bombarďáci Větřní 2 0 0 2     3 : 13 0

 

Copyright © 2015 SC Premium Stonava