SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017 Vítěz PMEZ veteránů 2016, 2018 a 2019

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF CL 2011/2012

Premium první čtvrtfinále prohrálo

V sobotu se prvními čtvrtfinálovými zápasy rozehrálo play off Celostátní ligy futsalu – sálového fotbalu. Sáloví fotbalisté Premia Stonava hráli v Rokytnici v Orlických horách s Vamberkem. Vyrovnané utkání, které skončilo v základní hrací době nerozhodně, nerozhodlo ani prodloužení. O vítězi tedy rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých byli šťastnější domácí a ujali se v sérii vedení 1:0 na zápasy. Odveta a případné třetí rozhodující utkání se odehraje v sobotu 18. února 2012 od 18 hodin ve Stonavě.

 

Bomby k tyči Vamberk - Premium Stonava    2 : 2  (1 : 2), penalty 4 : 3

Branky:  Potužník (6.), Kaplan (31.) - Potůček (14.), Manďák (15.)

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se po chybě brankáře Hekery, který neudržel v náručí míč, dostali Potužníkem do vedení. Hosté se ale rychle vzpamatovali a mezi 14. a 15. minutou dvěmi brankami otočili skóre. Nejprve zakončil krásnou kombinaci Potůček  a poté se hezky uvolnil Manďák a přesnou střelou dostal hosty do vedení. Hosté poté poměrně bez problémů udrželi jednobrankový náskok až do přestávky.

Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání a utkání se přiostřilo. Za vzájemné zákroky však byli trestáni téměř výlučně jen hostující hráči, kteří již ve 28. minutě měli na svém kontě pět faulů a po zbytek utkání už si museli na jakýkoliv kontakt se soupeřem dát pozor, neboť za každý další faul hrozil trestný kop. Domácí tuto situaci využili a vyrovnání se dočkali ve 31. minutě, kdy se trefil Kaplan. Více už ale ani jedna obrana nepovolila a utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

V prodloužení měla obě družstva po jedné velké šanci, především domácí, kteří kopali 9m trestný kop. Ten ale brankář Hekera chytil! Jelikož o vítězi utkání nerozhodlo ani prodloužení, přišla na řadu střelba pokutových kopů, při kterých byli šťastnější domácí.

 Trenér Stonavy Roman Pich k utkání řekl: „Utkání jsme měli dobře rozehrané, do přestávky se vše vyvíjelo podle našich představ. Ve druhém poločase, kdy se utkání oboustranně přitvrdilo, nás ale jeden z rozhodčích prakticky již v 8. minutě vyautoval ze hry. Jeden rozhodčí nám pískl 5 faulů za 8. minut! Přitom sporné zákroky byly na obou stranách, ale trestáni jsme byli jen my. Potom už jsme s utkáním těžko mohli něco dělat. Když hrajete s hrozbou trestných 9m kopů, tak vám nezbývá, než jen pasivně soupeře stínovat, nechat ho hrát a čekat, až sám ztratí míč. Přesto jsme měli utkání zvládnout, nějaké šance jsme si vypracovali. Nedá se nic dělat, snad budeme mít v odvetě více štěstí. Bude to však velmi těžké, k postupu do semifinále musíme Vamberk dvakrát porazit.“

Sestava Premia: Hekera – Potůček, Cieslar, Manďák, Večeřa – Sikora, Dorozlo, Bury, Voldán.

 

 

 

Další čtvrtfinálové výsledky:

SK SICO Jilemnice - Chemcomex Praha   1 : 4

SK Trivel Klatovy - FS SMR Plus Zlín   1 : 4

SK Strabag Lubryco Prachatice - VPS Novabrik Polička   5 : 6

Copyright © 2015 SC Premium Stonava