SC PREMIUM STONAVA

Klub sálového fotbalu - Mistr ČR 2007, Mistr ČR veteránů 2015 - 2017 Vítěz PMEZ veteránů 2016, 2018 a 2019

FINÁLE PLAY OFF CL 2011/2012 

Stonavě mistrovský titul proklouzl mezi prsty

V neděli se v Jilemnici odehrálo finále play off Celostátní ligy futsalu – sálového fotbalu. Sáloví fotbalisté Premia Stonava se po sobotním vítězném semifinále proti Zlínu utkali o mistrovský titul s Poličkou. Po opatrném a ne moc záživném prvním poločase se ve druhé půli odehrálo obrovské drama. Polička šla brzy po přestávce do vedení, Premium srovnalo čtyři minuty před koncem utkání. V poslední minutě se Premium dostalo do vedení, ale Polička ještě stihla vyrovnat! K titulu Premiu chybělo 45 vteřin! V prodloužení měli stonavští smůlu, když trefili břevno, naopak v závěru prodloužení se podařilo Poličce strhnout vedení na svou stranu a mistrovský titul tak putuje do východních Čech. Gratulujeme.

 

SC Premium Stonava - VPS Novabrik Polička     3 : 4  po prodloužení  (0 : 0, 2 : 2)

Branky:  Bahna (36.), Dorozlo (40.), Sikora (50.) – Koudelka (22.), Šmeral (40.), Kučera (46.), Chmelík (47.)

Oba týmy, vědomy si důležitosti utkání, začaly velmi opatrně a v prvním poločase bylo zajímavých situací jako šafránu. Z toho mála, co bylo k vidění, si více šancí připravila Polička. V 5. minutě brankář Hekera vyrazil nebezpečnou střelu Chmelíka, v 9. minutě trefil Červený tyč stonavské branky. Když se neujaly ani šance Vondry, Chmelíka a Šmerala a na straně Premia Bahny, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal pro Premium šokem. Ve 22. minutě Koudelka lehce nastřelil míč směrem na branku a k překvapení všech míč bez jakékoliv teče proletěl klubkem hráčů a skončil za zády brankáře Hekery, který měl v té době zakrytý výhled. Po této brance se logicky začalo Premium více tlačit do útoku a zápas dostal pořádný náboj. Do dvou dobrých příležitostí se dostal Manďák, ale brankáře Dittricha nepřekonal. Ve 27. minutě se do brejku dostal Sierota, šel sám na brankáře Dittricha, udělal mu kličku, ale z úhlu trefil pouze tyč prázdné branky! Ve 32. minutě Premium podržel brankář Hekera, který dvěma výbornými zákroky zlikvidoval šance Chmelíka a Slováčka. Tlak Premia postupně sílil, což bylo způsobeno jednak blížícím se koncem utkání a také tím, že Polička již měla na svém kontě pět faulů a její hráči nemohli do soubojů chodit moc důrazně, protože případný další faul by znamenal trestný kop ve prospěch Premia. Ve 34. minutě Némethovu nečekanou dělovku brankář Dittrich s velkým štěstím vyrazil na roh a v zápětí si poradil i s velkou příležitostí Dorozla. Premium se zaslouženého vyrovnání dočkalo ve 36. minutě, kdy brankář Dittrich Sierotovu střelu pouze vyrazil a Bahna míč pohotově dorazil do branky. Poté obě družstva očekávala konec základní hrací doby a následné prodloužení. V poslední minutě utkání se však děly věci! Padesátdva vteřin před koncem totiž chyboval do té doby výborný brankář Dittrich, když neudržel míč v rukou a pohotový Dorozlo pohodlně skóroval a poslal Premium do vedení. Na lavičce Premia zavládla euforie, ale trvala pouhých 7 vteřin! Přesně tolik času stačilo Šmeralovi, aby se individuálně prosadil na brankovišti a srovnal skóre! Prodloužení se tak diváci přece jen dočkali.

Začátek prodloužení patřil Premiu. Hned v úvodu trefil Bahna dělovkou břevno Dittrichovy branky. Poté velkou příležitost spálil Németh. Polička zahrozila ve 45. minutě, ale Kučera z brejku vystřelil vedle. Ovšem o minutu později už si Kučera počínal přesněji. Obrana Premia chybovala, Kučera zůstal před brankou osamocen, dostal přesnou přihrávku a pohodlně skóroval. Než se Stonava z tohoto šoku vzpamatovala, přidal čtvrtou branku Poličky Chmelík a o mistrovském titulu bylo prakticky rozhodnuto. Křečovitá snaha Premia o zdramatizování zápasu vedla pouze k penaltě, kterou sice Sikora proměnil, do konce prodloužení však zbývalo pouhých pět vteřin, takže Polička už poté mohla slavit svůj třetí mistrovský titul.

  

Sestava SC Premium Stonava: Hekera – Potůček, Cieslar, Sikora, Manďák - Dorozlo, Németh, Bahna, Goj – Sierota.

 

 

 Utkání o 3. místo:

Chemcomex Praha - FS SMR Plus Zlín     5 : 8  po prodloužení  (4 : 4, 5 : 5)

 

 

 

Konečné pořadí Celostátní ligy 2011/2012

1.

VPS Novabrik Polička

2.

SC Premium Stonava

3.

FS SMR Plus Zlín

4.

Chemcomex Praha

5.

SK Strabag Prachatice

6.

Bomby k tyči Vamberk

7.

SK Trivel Klatovy

8.

SK SICO Jilemnice

9.

Bombarďáci Větřní

10.

SK Jerevan Slavičín

11.

FS Sádek

 

Copyright © 2015 SC Premium Stonava